Ile zarabiają w Polsce tacy specjaliści jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce mogą zarobić naprawdę wiele. Ich średnia wypłata wynosi czasami 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału aktualnego roku.


Biała Nokia Lumia 800
Twórca: Hill+Knowlton Strategies
Zainspirowane przez: Hill+Knowlton Strategies


Inni czytali też

Parę porad w kontekście bezpieczeństwa naszego komputera

samochód
Twórca: Calvad.pl
Zainspirowane przez: Calvad.pl
komputery są sprzętami podobnymi, jak każdy inny sprzęt. Żeby dobrze działały, należy się o nie w odpowiedni sposób troszczyć.


Chodzi tu o przecieranie przy pomocy szmatki monitora czy też o utrzymanie ostrożności z różnego typu cieczami przy klawiaturze.


Jest oczywiście wiele uwarunkowań, od których uwarunkowana jest ostateczna wysokość pensji. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, natomiast ten, który posiada własną działalność na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakiego rodzaju technologie są obecnie w najwyższym stopniu opłacalne - w najwyższym stopniu opłacalne są Spring (15 tysięcy zł) czy Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy pracy niezwykle ciekawą opcją od wielu lat jest język Java (aktualnie średnio jest to 11000 złotych brutto w wypadku umowy o pracę oraz nieco ponad 14000 zł netto w wypadku B2B). Zarobki brutto wedle technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy złotych, React od 9 do 14 tys., Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 złotych.


Programista zarabia odmienne kwoty w przypadku formy kooperacji, tzn. pobiera trochę mniejsze kwoty w przypadku pracy zdalnej i jego pensje odróżniają się od stopnia komplikacji. W obu wypadkach odmienność to parę tysięcy zł miesięcznie. Jeśli chodzi o to, jak rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są niezwykle potrzebni w dzisiejszym świecie.

Jeśli jest w przedstawianym tekście coś wartościowego dla Ciebie, to bez zwłoki zbadaj koniecznie także tamto źródło (http://www.serwiskluczy.pl/) - w nim też przeczytasz dużo podobnych informacji.

Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in. z faktu, że obecnie panuje ogólne przekonanie, jako by nauka była ciężka oraz długotrwała.


To prawda, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na takim etacie, przy czym osoby zainteresowane mogą skorzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są organizowane przez przeróżne portale internetowe. W trakcie tego typu bootcampu ukierunkowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.
2022/06/27, 12:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.