Manierka - niezbędne zaopatrzenie w trakcie biwakowania w lesie

Wybierając się na biwakowanie w lesie naturalnie powinno się niezwykle dobrze do tej wyprawy się przygotować, w szczególności jeśli ma ona trwać nie jeden dzień czy też weekend, ale dłuższy okres. Powinno się zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, wygodne i przydatne buty, namiot i inne akcesoria przydatne podczas biwaku, takie jak lornetka bądź kompas.
szczegóły
Twórca: Nicholas A. Tonelli
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niezbędna bezsprzecznie okaże się też manierka - manierka, jaka służy do przenoszenia napojów. Perfekcyjnie nadaje się na biwak, sprawdzi się też w innych warunkach polowych. Manierka jest to niewielkie naczynie, zwykle posiada pojemność około 2 litrów. Przyrządzona jest z solidnego, statecznego materiału i ma szczelne zamknięcie. Manierka już od wielu długich lat pełni rolę profesjonalnego wyposażenia polowego, stosują ją nie wyłącznie osoby wybierające się na biwak, ale także myśliwi czy niegdyś wojownicy. Manierki nie wypada mylić z tak zwaną piersiówką czy też bukłakiem, bo mają one na ogół znaczenie pamiątkowe oraz nie należą do fachowego wyposażenia polowego. Manierki zdołają mieć rozmaity kształt - okrągły czy kulisty, współcześnie odszukamy także manierki, jakie są skonstruowane z rozmaitych artykułów, przykładowo z drewna, szkła albo tworzyw sztucznych. Asortyment manierek jest więc nie lada jaki, dlatego każdy bez wątpliwości odnajdzie stosowną manierkę, która okaże się praktyczna w trudnych warunkach.


Inni czytali też

Od jakich czynników może zależeć wybór odpowiedniego jachtu?

Modne kolory garsonek
Nie ma raczej osoby, która nie chce odpocząć od codziennych kłopotów chociażby podczas rejsu ze swoją rodziną po ślicznych mazurskich jeziorach. Wymagałoby to jakichś umiejętności i patentu sternika, lecz potem byłaby już tylko przyjemność.

Piknikowe wariacje na wakacje
Twórca: MSM Mońki
Zainspirowane przez: MSM Mońki
Mimo tego, że w dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z innych naczyń do przenoszenia wody, takich jak choćby bidony to manierka w dalszym ciągu cieszy się renomą i zainteresowaniem pośród okazałego grona ludzi. Z pewnością jej największą zaletą jest właśnie odporność i solidność skonstruowania, a to nie zawsze możemy rzec o innych pojemnikach na wodę. Trwałe i poprawnie wykonane manierki bez wątpienia przetrwają w różnorodnych kłopotliwych warunkach i będą doskonale Ci służyć w niejednej wyprawie polowej. Co więcej są one łatwo dostępne, manierkę możesz kupować w wielu sklepach, jakie zajmują się sprzedażą akcesoriów polowych.
2018/08/29, 18:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.