Manierka - niezbędne zaopatrzenie w trakcie biwakowania w lesie

Wybierając się na biwakowanie w lesie naturalnie powinno się niezwykle dobrze do tej wyprawy się przygotować, w szczególności jeśli ma ona trwać nie jeden dzień czy też weekend, ale dłuższy okres. Powinno się zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, wygodne i przydatne buty, namiot i inne akcesoria przydatne podczas biwaku, takie jak lornetka bądź kompas.
szczegóły
Twórca: Nicholas A. Tonelli
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niezbędna bezsprzecznie okaże się też manierka - manierka, jaka służy do przenoszenia napojów. Perfekcyjnie nadaje się na biwak, sprawdzi się też w innych warunkach polowych. Manierka jest to niewielkie naczynie, zwykle posiada pojemność około 2 litrów. Przyrządzona jest z solidnego, statecznego materiału i ma szczelne zamknięcie. Manierka już od wielu długich lat pełni rolę profesjonalnego wyposażenia polowego, stosują ją nie wyłącznie osoby wybierające się na biwak, ale także myśliwi czy niegdyś wojownicy. Manierki nie wypada mylić z tak zwaną piersiówką czy też bukłakiem, bo mają one na ogół znaczenie pamiątkowe oraz nie należą do fachowego wyposażenia polowego. Manierki zdołają mieć rozmaity kształt - okrągły czy kulisty, współcześnie odszukamy także manierki, jakie są skonstruowane z rozmaitych artykułów, przykładowo z drewna, szkła albo tworzyw sztucznych. Asortyment manierek jest więc nie lada jaki, dlatego każdy bez wątpliwości odnajdzie stosowną manierkę, która okaże się praktyczna w trudnych warunkach.


Inni czytali też

W jaki sposób marka samsung zdobiła renomę pośród klientów

samsung galaxy 2
Twórca: Chris F
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Co sprawia, że akurat koreański samsung b2710 solid czarny jest teraz jednym z bardziej rozchwytywanych telefonów wśród poszukujących czegoś za być może nie nieduże pieniądze, lecz bądź co bądź nie mówimy tutaj o czymś mega drogim? No cóż, jeżeli azjatycka firma Samsung funkcjonuje na szybko zmieniającym się, ciężkim rynku, do tego cieszy się wśród klientów wielką estymą, trudno nie dojść do wniosku, że co jak co, ale Korea Południowa to miejsce na ziemi, w którym przemysł stoi na wysokim poziomie. Być może za jakiś czas także nad Wisłą zostanie otworzona firma chociażby w 20% tak doskonała, fachowa, jak właśnie Samsung?

Piknikowe wariacje na wakacje
Twórca: MSM Mońki
Zainspirowane przez: MSM Mońki
Mimo tego, że w dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z innych naczyń do przenoszenia wody, takich jak choćby bidony to manierka w dalszym ciągu cieszy się renomą i zainteresowaniem pośród okazałego grona ludzi. Z pewnością jej największą zaletą jest właśnie odporność i solidność skonstruowania, a to nie zawsze możemy rzec o innych pojemnikach na wodę. Trwałe i poprawnie wykonane manierki bez wątpienia przetrwają w różnorodnych kłopotliwych warunkach i będą doskonale Ci służyć w niejednej wyprawie polowej. Co więcej są one łatwo dostępne, manierkę możesz kupować w wielu sklepach, jakie zajmują się sprzedażą akcesoriów polowych.
2018/08/29, 18:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.